LAJMI I FUNDIT:

Batatina flet pas barazimit me Dritën: Në ndeshjet derbi duhen gjyqtarët me përvojë

Batatina flet pas barazimit me Dritën: Në ndeshjet derbi duhen gjyqtarët me përvojë

Drita dhe Llapi kanë luajtur pa gola në ndeshjen derbi të ditës së shtunë në Superligën e Kosovës.

Reklama

Ka qenë një ndeshje shumë interesante, por që në fund dy skuadrat u desh të pajtohen me nga një pikë.

Për Llapin ishte një gol i anuluar nga VAR dhe për këtë ka ankesa trajneri i Llapit Tahir Batatina.

“Po mendoj që ishte ajo arsyeja që është bërë gabim në repartin defensivë prej lojtarit të Dritës, Ilir Blakqorit dhe e mori topin pastër Sadriu duke u kthyer në zonë dhe asistoj për Maliqin dhe nuk ka pasur asgjë tjetër se përse të ndalohet ai gol”.

“Nejse për këto janë njerëzit kompetent dhe unë kam respekt për gjyqtarët e ri, por që duhen në këso derbish të ketë gjyqtarë me shumë përvojë pasi që edhe i kemi ata me përvojë të madhe”, deklaroi Batatina.

Tekniku llapjan u ndëshkua me karton të kuq pas protestave, derisa deklaroi se në Gjilan udhëtuan për fitore.

“Ne duhet ti mbështesim gjyqtarët e rinj por në këso derbi duhen të jenë gjyqtarë me përvojë, sepse po investojmë shumë dhe këto dy pikë mund të jenë ato që vendosin edhe titullin kampion”, tha Batatina.

“Ne sot kemi udhëtuar për tre pikë, pasi e kemi analizuar Dritën dhe sot mendoj që Llapi e ka merituar tre pikë”, u shpreh Batatina. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori