0Shares

Humbja me rezultat 3-2 në shtëpi ndaj Burnleyt ka bërë që trajneri i Chelseat, Antonio Conte të bëhet favorit i ri i ‘bastoreve’ për tu shkarkuar.

Humbja, pas një vere të trazuar, ishte një jehonë shqetësuese për mënyrën në të cilën kampionët e Jose Mourinhos u shembën dy sezone më parë, duke i kushtuar ‘Special One’ me humbjen e punës së tij.

Conte: Luajtëm mirë në gjysmën e dytë – lëvdon Moratan Conte: Luajtëm mirë në gjysmën e dytë – lëvdon Moratan

Tani e njëjta situatë duket se po i ndodh edhe italianit, pasi librat e basteve të shtunës në mbrëmje e kanë instaluar Conten si favoritin numër 1 për të qenë menaxheri i parë në Ligën Premier që largohet apo shkarkohet nga klubi i tij këtë sezon.

Gary Cahill dhe Cesc Fabregas e panë vetëm të skuqur për Chelsean, ndërsa u turpëruan 3-2 në Stamford Bridge nga ekipi i Sam Dyche, Burnley.

Me largimin e Cahillit nga loja, Conte pranoi: “Ishte një moment kyç, sepse pas atij karton të kuq kemi humbur qetësinë tonë dhe kemi pranuar tre gola”. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)