LAJMI I FUNDIT:

Bashkimi lehtësisht kalon Vëllaznimin

Bashkimi lehtësisht kalon Vëllaznimin
Reklama

Bashkimi ka shënuar fitoren e radhën në kuadër të xhiros së XXI-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Prizrenasit triumfuan me rezultat 94:63 kundër skuadrës gjakovare, 94:63.


Forma e mirë e Endrit Hysenagollit që ka nisur këtë muaj nga Final Fouri i Kupës së Kosovës dhe përballja me Sigal Prishtinën aty, është kurorëzuar sot me rekord pikët e shënuara këtë stinor për lojtarin në fjalë.

Qendra 211 centimetërshe e Bashkimit, ka regjistruar sot 23 pikë ndaj Vëllaznimit, që është rekord personal i stinorit për të.

Pas kësaj fitoreje, Bashkimi zë vendin e tretë të renditjes tabelore me 27 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori