Bashkimi e fiton edhe ndeshjen e dytë të ‘play-offit’ ndaj Pejës

Në palestrën “Karagaçi” është zhvilluar ndeshja e dytë e ‘play-offit’ ndërmjet Pejës dhe Bashkimit. Mysafirët fituan me rezultat 65-94.

Ekipi mysafir e nisi më mirë përballjen duke e fituar çerekun e parë me katër pikë epërsi (23:27).

Pjesëloja e dytë ishte e barabartë (14:14), ashtu që skuadra prizrenase shkoi në pushim me avantazh (37-41).

Bashkimi fiton në 'Play-off' kundër Pejës
Lexo po ashtu Bashkimi fiton në 'Play-off' kundër Pejës

Bashkimi ishte akoma më bindës në çerekun e tretë (17:30) duke e ngritur edhe më shumë epërsinë.

Peja nuk i bëri ballë kundërshtarit as në fraksionin e fundit (11:23) dhe në këtë mënyrë e humbi edhe ndeshjen e dytë të ‘play-offit’.

Edhe në përballjen e të shtunës, fituese doli skuadra e Bashkimit dhe tash e ka ngritur në 2-0 avantazhin e ndeshje dhe është vetëm një fitore larg finales së madhe. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes