LAJMI I FUNDIT:

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre
Reklama

Barcelona është duke kaluar nëpër një periudhë shumë të vështirë, ndoshta më e vështira në historinë e klubit.

Sikur mos të mjaftonte kriza e madhe financiare, katalunasit tani janë duke u akuzuar për ryshfet ndaj gjyqtarëve.


E për këtë temë është pyetur edhe ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola aktualisht i pari i shtabit teknik të Manchester Cityt.

Pep ka thënë se është i bindur se nuk ka asgjë, pasi në atë kohë fituan shkaku se ishin shumë të fortë.

Barcelona ​​akuzohet për ryshfet nga gjyqtari i 'çështjes Negreira'
Lexo po ashtu Barcelona ​​akuzohet për ryshfet nga gjyqtari i 'çështjes Negreira'

“Prisni dhe shikoni…lëreni drejtësinë, procesin të ecë. Deri më tani ajo që kam dëgjuar…nuk kam parë apo lexuar, sepse nuk jam i tillë, por nuk e pashë Barcelonën me të vërtetë duke paguar një gjyqtar për të fituar” tha Pep Guardiola.

“Unë nuk e pashë këtë, nuk e lexova. Prandaj dua të pres para se të kem një mendim sepse Barcelona do të mbrojë atë që duhet të bëjë, dhe ne do të shohim”, vazhdoi tutje Pep Guardiola.

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023
Lexo po ashtu Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Tutje Pep tha se ata fituan shumë ndeshje për faktin se ishin më të mirë se kundërshtarët dhe jo nga ndihma e gjyqtarëve.

“Ajo që jam shumë i sigurt është se kur Barcelona fitoi, ishte sepse ata ishin më të mirë se kundërshtarët. Për këtë jam shumë i bindur tani”.

“Në kohën tonë, ne fituam sepse ishim shumë më të mirë se rivalët tanë dhe kur ata nuk ishin, ata nuk fituan, ata humbën. Por drejtësia do të vendosë se çfarë ndodhi në të vërtetë”, ka deklaruar Pep Guardiola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori