LAJMI I FUNDIT:

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Alejandro Balde është një nga futbollistët më të rëndësishëm të Barcelonës, por kjo nuk e bën atë të paprekshëm.

Barcelona mund të vendosë të shesë Alejandro Balden gjatë verës, raporton Ivan San Antonio i Diario Sport .

Mund të ndodhë nëse rëndësia e Baldes nuk bëhet më e rëndësishme këtë sezon në krahun e majtë të mbrojtjes.

Disa klube angleze tashmë janë interesuar për mbrojtësin e majtë edhe pse Barça ka thënë jo, gjërat mund të ndryshojnë brenda një kohe – veçanërisht duke pasur parasysh se klubi mund të ketë nevojë për shitje të mëdha.

Më herët u raportua se Balde ishte ‘ i zemëruar ’ me Xavi që nuk e luajti në ndeshjen ndaj Atletico Madrid në fundjavë.

Ndryshime të mundshme në formacionin e Barcelonës pas performancave të dobëta: 5 lojtarë në rrezik
Lexo po ashtu Ndryshime të mundshme në formacionin e Barcelonës pas performancave të dobëta: 5 lojtarë në rrezik

Mbrojtësi i majtë është kthyer në një lojtar të skajshëm mes formës mbresëlënëse të Joao Cancelo në pozicionin e tij.

Xavi ka thënë se Balde është i rëndësishëm për katalunasit dhe Barcelona mund ta shesë atë vetëm me një kusht, nëse vije një ofertë rreth 100 milionë eurove. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Kalo në kategori