Barcelona ka shkarkuar Ernesto Valverde dhe ka emëruar Quique Setién si trajnerin e ri të tyre.

61-vjeçari spanjoll ka marrëveshje për dy vjet e gjysmë me klubin nga Camp Nou dhe atij i kërkohet rikthimin në lojë i Barcelonës, si dhe për të shmangur çdo poshtërim tjetër të që klubi kishte në këto vite, sidomos në Ligën e Kampionëve .

Blaugranat aktualisht janë në krye të La Ligas, por e mban atë avantazh vetëm me diferencën e golave, ​​ndaj Real Madridit, që ka pikë të barabarta.

A do të vërehet dora e Setien me të vërtetë te Barcelona, apo të luajë përsëri si ka ndodhur në këto vite me të njëjtin formacion?

Më poshtë e gjeni një vështrim me tri formacione të mundshme që trajneri i ri mund t’i fusë në përdorim.

Natyrisht që Luis Suárez është jashtë deri në prill dhe Jean-Clair Todibo është larguar, kështu që ata nuk përfshihen, por përsëri ai ka shumë emra për të zgjedhur.

Barcelona klasike

Barcelona në mënyrën e Quique Setiene

Brezi i ardhshëm

/Telegrafi/