Barcelona i falet ‘xhevahirit’ të saj, goli i Ansu Fatit vendos ndeshjen

Barcelona ka marr një fitore të madhe si mysafir i Dinamo Kiev me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja nisi më mirë për Barcelonën që rrezikuan me Mempis Depay që në minutën e 4-të.

Mykola Shaparenko rrezikoi në minutën e 28-të, por pa suksese.

Katalunasit kishin dy raste në fundin e pjesës së parë me Nico e Jordi Alba, por asnjëri nuk arriti të shënojë.

Barcelona kërkoi penallti në minutën e 63-të, por njëjtë nuk mendoi gjyqtari pasi shikoi në VAR.

Goli i shumëpritur erdhi në minutën e 70-të, kur Ansu Fati gjuan bukur nga brenda zonës për të shënuar për 1-0.

Dinamo kishte dy rast të mira në minutat 82’ dhe 90’, por nuk arritën të ndryshojnë shifrat.

Barcelona me 6 pikë është në vendin e dytë në grupe, ndërsa Bayern Munich e ka siguruar kualifikimin. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve