Barca vazhdon rrugëtimin drejt titullit (Video)

Barcelona ka arritur fitore në Camp Nou ndaj Sevillas me rezultat 2-1.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar nga ata, por edhe mysafirët kishin rastet e tyre, edhe pse të pakta.FC+Barcelona+v+Sevilla+FC+La+Liga+m5v4WnafKcmx

Çuditërisht goli i parë në ndeshje erdhi nga Sevilla, e cila në minutën e 20-të shënoi me anë të Vitolos.FC+Barcelona+v+Sevilla+FC+La+Liga+gQLoV0SbwuFx

Por, në minutën e 31-të në skenë doli, Lionel Messi, i cili me një gol të bukur nga gjuajta e lirë barazoi shifrat në 1-1 dhe me këtë rezultat shkuan në pushim skuadrat.

FC+Barcelona+v+Sevilla+FC+La+Liga+zZhiG34vo77x

Barca kaloi në epërsi me anë të Gerard Pique vetëm pas tre minutash në pjesë e dytë dhe më nuk kishte gola deri në fund.FC+Barcelona+v+Sevilla+FC+La+Liga+YQNKufAY4_Zx

Pas kësaj fitore Barcelona vazhdon në vendin e parë me 66 pikë, ndërsa Sevilla në të gjashtin me 41 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Barcës është si mysafirë i Rayo Vallecanos. /Telegrafi/

0-1: Goli Vitolos ndaj Barcelones.

Posted by Telegrafi Sport on Sunday, 28 February 2016

1-1: Messi barazon rezultatin ndaj Sevillas me një gol të bukur nga gjuajta e lirë.

2-1: Goli i Gerard Piques ndaj Sevillas.

Pamje të tmerrshme, boksieri humb jetën pas goditjeve të marra në ring

Fabrizio Romano poston foton me Kylian Mbappen:

Fabrizio Romano poston foton me Kylian Mbappen: "Ja ku po shkojmë"

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Largim definitiv - Barcelona ia cakton çmimin Araujos

Italia me gjashtë skuadra në Ligën e Kampionëve, ka një mundësi si mund të ndodhë kjo

Wayne Rooney zbulon skandalin e lojtarëve të Man United - nëse vërtetohet do ketë pasoja