Barça nuk gabon ndaj Valencias, me golat e Messit i qëndron hije Realit (Video)

Getty Images

Pas humbjes ndaj Deportivo de La Corunas, Barcelona i është kthyer fitoreve në La Liga.

Këtë herë klubi katalunas fitoi 4-2 në Camp Nou ndaj Valencias.

Goli i parë në takim erdhi nga mysafirët të cilët me anë të Eliaquim Mangalas kaluan në epërsi në minutën e 29-të, por vendasit barazuan me anë të Luis Suarezit gjashtë minuta më vonë.

Lionel Messi duke festuar golin me Neymarin. Foto: Getty Images

Por, kjo nuk ishte e gjitha nga pjesa e parë, Lionel Messi shënoi nga pika e bardhë në minutën e 45-të pas ndërhyrjes në zonë nga Mangala i cili u përjashtua pas kartonit të dytë të verdhë.

Përgjigjja e Valencias ishte e menjëhershme dhe pas një minute shënoi Munir El Haddadi dhe me rezultatin 2-2 përfundoi pjesa e parë.

Munir El Haddadi si ish-lojtari i Barcelonës vendosi të mos e feston golin. Foto: GettyImages

Messi doli edhe një herë në skenë, ku riktheu epërsinë e Barças në minutën e 52-të me një gol të bukur.

Goli i qetësisë u shënua nga Andre Gomes në minutën e 89-të pas asistimit nga Neymar.

Lionel Messi ishte thjesht fantastik në këtë takim. Foto: Getty Images

Pas kësaj fitore Barcelona renditet në vendin e dytë me 63 pikë, dy më pak se Real Madridi në vendin e parë, por katalunasit kanë një ndeshje më shumë.

Valencia renditet në vendin e 14 me 30 pikë, kurse ndeshja e tyre e ardhshme është ndaj Deportivos.

Skuadra e drejtuar nga Luis Enrique udhëton te Granada. /Telegrafi/

Gjyqtari italian, Orsato nuk mundi t’i ndalë lotët pas ndeshjes PSG-Dortmund

"Harroje Real Madridin sepse aty nuk je numër një, shko në Arabinë Saudite dhe merr 350 milionë euro" - francezi legjendar këshillon Mbappen

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Të gjithë po flasin për thumbimin që Jadon Sancho ia ka bërë Ten Hagut në rrjetet sociale