Barça në çerekfinale, nuk gabon ndaj Lyonit në Camp Nou

Lionel Messi (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Barcelona ka arritur fitore 5-1 ndaj Lyonit në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Barça ishte dukshëm më e mirë dhe kualifikimi në çerekfinale ishte i merituar.

Goli i parë në takim u shënua nga Lionel Messi, argjentinasi shënoi nga pika e bardhë në minutën e 18-të.

Nuk kaloi shumë dhe shënoi Philippe Coutinho (31′) pas asistimit nga Luis Suarez dhe me rezultatin 2-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Në pjesën e dytë fillimisht shënoi Lucas Tousart (58′), por kjo ishte e gjitha nga mysafirët.

Për golin e qetësisë u përkujdes Messi (78′), ndërsa për statistika shënuan edhe Gerard Pique (81′) dhe Ousmane Dembele (86′).

Kundërshtari i radhës do të mësohet me anë të shortit të premten. /Telegrafi/

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më