LAJMI I FUNDIT:

Barazim i çmendur në ndeshjen Skoci-Angli, tre gola në minutat e fundit të ndeshjes (Video)

Barazim i çmendur në ndeshjen Skoci-Angli, tre gola në minutat e fundit të ndeshjes (Video)

Kombëtarja e Anglisë ka arritur ta barazojë ndeshjen në minutat shtesë për ta marrë një pikë përballë Skocisë (2-2).

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi ‘Tre Luanëve’, të cilët provuan te rrezikojnë dhe te gjejnë golin e epërsisë, por pa pasur sukses dhe skuadrat shkuan në pushim pa gola.


Edhe pjesa e dyta nisi me trysninë e anglezëve që dëshironin me çdo kusht golin e epërsisë.

Megjithatë, atë e gjetën golin vetëm në minutën e 70, me Ox Chamberlain, i cili shënoi për 0-1.

Skocezët u kthyen në lojë më Leigh Griffiths që shënoi në minutën e 87-të për1-1.

Ishte përsëri Griffiths  që shënoi në minutën e 90-të për t’i dërguar në dëlirë tifozët vendas.

Por për të mos ua lejuar gëzimin deri në fund skocezëve u kujdes, Harry Kane që shënoi në minutën e tretë shtesë për 2-2.

Anglia pas gjashtë ndeshjeve mbanë pozitën e parë me14 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

eSports
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kalo në kategori