LAJMI I FUNDIT:

Bad News Eagles fitojnë bindshëm ndaj ekipit MASONIC

Bad News Eagles fitojnë bindshëm ndaj ekipit MASONIC

Ekipi shqiptar Bad News Eagles e nisën me fitore në turneun e CS:GO – Tunderpick World Championship Europe Series 1.

Bad News Eagles kanë mposhtur ekipin MASONIC me rezultat bindës 2-0 me mapa.


Mapi i parë ‘Ancient’ përfundoi me rezultat 16-8, ndërsa mapi i dytë ‘Inferno’ përfundoi me rezultat 16-2.

Paraqitje të mirë patën të gjithë lojtarët e ekipit shqiptar, por më i dalluari ishte Flatron ‘juanflatroo’ Halimi me 49 eliminime.

Tani Bad News Eagles kanë kaluar në raundin e 16 –të të këtij turneu, dhe do të përballen me fituesin nga ndeshja Alternate aTTax – HAVU.

Në këtë turne ekipi shqiptar është duke garuar për t’u kualifikuar në turneun kryesor që ndan çmime në vlerë 500.000 dollar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori