LAJMI I FUNDIT:

Kur do të fillojë kundërofensiva ukrainase ndaj rusëve?

Kur do të fillojë kundërofensiva ukrainase ndaj rusëve?

Ushtria ukrainase përsëriti lutjet për heshtje rreth kundërofensivës të shumëpritur.

Reklama

Zyrtarët kanë dekurajuar qytetarët të mos spekulojnë mbi operacionin, duke thënë se ai mund të ndihmojë armikun.

Ata goditën anëtarët e publikut që shpërndanin imazhe ose pamje të sistemeve të mbrojtjes ajrore që rrëzonin raketat ruse ditët e fundit, raporton skynews.

“Planet e duan heshtjen. Nuk do të ketë njoftim për fillimin”, njoftoi ministria përmes rrjeteve sociale.

Pamjet shfaqnin trupa të maskuar dhe të armatosur që mbanin gishtat në buzët e tyre.

Ai përfundoi me imazhet e aeroplanëve luftarakë F-16, të cilët Kievi ka lobuar aleatët e tij për t’i furnizuar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori