LAJMI I FUNDIT:

Australiani bëhet viral në TikTok pasi tregoi përmes videos se si foshnjat në Norvegji flenë jashtë në temperatura të ftohta

Australiani bëhet viral në TikTok pasi tregoi përmes videos se si foshnjat në Norvegji flenë jashtë në temperatura të ftohta

Një australian që jeton në Norvegji është bërë viral pasi shpërndau një video të foshnjave që flenë jashtë në karrocat e tyre në temperatura të ftohta.

Reklama

Olly Bowman, 22 vjeç, nga Sydney, ka më shumë se 200,000 ndjekës në TikTok, ku dokumenton jetën e tij jashtë vendit përmes llogarisë @mrmelk_.

Imigranti habiti shikuesit – veçanërisht amerikanët – kur postoi pamjet duke kaluar te foshnjat që ishin të pashoqëruara që po flinin paqësisht jashtë në mes të shkurtit, transmeton Telegrafi.

@mrmelk_ True story #viking #ting ♬ original sound – Olly Bowman

“Një ditë tjetër në Norvegji, një grup tjetër i foshnjave u lanë vetëm në të ftohtë. Shikoni sa janë”, – tha ai teksa hodhi kamerën për të treguar të gjitha karrocat e rreshtuara.

“I ndihmon me frymëmarrjen e tyre dhe i bën ata më të pavarur”, shtoi ai për përfitimet e supozuara. “Kjo është në fakt arsyeja pse kaq shumë njerëz largohen nga shtëpia më herët në Norvegji sesa vendet e tjera”.

Lënia e foshnjave për të bërë gjumë jashtë në dimër është një praktikë e zakonshme në vendet nordike që daton gati 100 vjet më parë – pasi një epidemi tuberkulozi që përfshiu Islandën në fillim të shekullit të 20-të u përkeqësua nga banesat me ventilim të dobët. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se

Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se "ka më zi"

Fun
Një ari u fut në një furrë në Connecticut, trembi punonjësit dhe hëngri 60 ëmbëlsira

Një ari u fut në një furrë në Connecticut, trembi punonjësit dhe hëngri 60 ëmbëlsira

Interesante
Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Fun
Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Interesante
Kalo në kategori