Australia ka shënuar fitore ndaj Danimarkës me rezultat 1-0 në xhiron e fundit të fazës së grupeve, për të siguruar kalimin tutje.

Reklama

Pjesa e parë i takoi Danimkarës që kishte raste me Mathias Jensen dhe Joakim Maehlen, por që nuk ishin të saktë për të shënuar.

Australianët arritë të shënonin në minutën e 60-të, kur Mathew Leckie shënoi me një goditje të forta nga brenda zonës për 1-0.

Danezët krijua disa raste për të barazuar rezultatin, por fillimisht Alexandre Bah e pastaj edhe Kasper Dolberg dhe Andreas Cortnelius, nuk ishin të saktë.

Australia pas kësaj fitoreje me gjashtë pikë siguron një vend më mesin e 16-të ekipeve më të mira. /Telegrafi/