LAJMI I FUNDIT:

Aurela Gaçe flet e revoltuar pas lajmeve të pavërteta për shëndetin e saj: Moralin ku e keni?

Aurela Gaçe flet e revoltuar pas lajmeve të pavërteta për shëndetin e saj: Moralin ku e keni?
Aurela Gaçe (Foto: Instagram)

Këngëtarja nga Shqipëria, Aurela Gaçe, ka qenë shumë shpesh e përfshirë në fushatat e ndryshme kundër kancerit të gjirit.

Ajo pak vite më parë bëri thirrje që gratë dhe vajzat t’i thonë frikës ‘Stop’ dhe ta parandalojnë çdo problem, duke bërë kontrollet e gjirit.

Megjithatë, disa prej medieve shqiptare i janë rikthyer këtij postimi duke deformuar mesazhin e tij.


“Aurela Gaçe bën ekon e gjirit dhe përlot me fjalët: “Dua t’i shoh vajzat e mia të rriten dhe unë të jem pranë tyre” – kanë qenë disa prej titujve që e kanë revoltuar artisten e njohur.

Këto shkrime po ashtu kanë shqetësuar edhe të afërmit e fansat e këngëtares, me këtë rast është detyruar të bëjë edhe një reagim.

Postimi i plotë i Gaçe (pa ndërhyrje):

“Deri ku mund të shkojë “gatimi” i një titulli?

Në 2018,kam bërë një postim ku u kam bërë thirrje grave e nënave të bëjnë kontrollet e gjirit, e ketë e kam bere duke treguar edhe që edhe unë bej kontrollet,se kam frikët e mija si secili nga ne, se kam familje, se dua te jetoj si te gjithë, e të qënurit këngëtare nuk me jep asnjë imunitet mbrojtje nga sëmundjet që mund të kapë secilin në planet.

Tani, ky lajm, përsëritet ,në 2021, duke e bërë titullin, fiks kështu siç e shikoni, që te gjeneroje disa klikime në portalet e këtyre që arrijnë e luajnë edhe deri me shëndetin.

Me morën miq ne telefon. Më pyesnin nëse isha mirë.

S’po e kuptoja. Pastaj me dërguan shkrimet.

E lashë te shkonte. Ndërkohë miq, qoftë edhe njerëz dashamirës më ndalojnë ne.rrugë e më shprehin keqardhjen për lajmin e lexuar,sepse sigurisht, automatikisht, lexojnë titullin mendojnë të keqen.

Jam e indinjuar.

Këto portale nuk e bëjnë lajmin sot në 2021 për te ndihmuar gratë ( ashtu siç ishte edhe qëllimi im) ,por.për të gjeneruar vetëm disa klikime.
Bravo.

Thonë që në këto raste, të shtohet jeta.

Moralin ku e keni? Si mund te manipuloni edhe me lajme për shëndetin?”. /Telegrafi/

Aurela Gaçe (Foto: Instagram)

Në trend Magazina

Më shumë
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Magazina
E martuar me një biznesmen të famshëm italian? Ku ndodhet tani zeshkania që u fotografua me Rike Roçin në stadium

E martuar me një biznesmen të famshëm italian? Ku ndodhet tani zeshkania që u fotografua me Rike Roçin në stadium

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Cozman thyen heshtjen, zbulon nëse është rikthyer me Tunën

Cozman thyen heshtjen, zbulon nëse është rikthyer me Tunën

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Kalo në kategori