Milani dhe Borussia Dortmund ndeshjen në turneun miqësor International Champions Cup.

Ndeshja ka filluar me gola, ashtu siç i shkon një ndeshje me karakter miqësor.

I pari shënoi Nuri Sahin në minutën e 16-të pastaj për 0-2 Pierre-Emerick Aubameyang (20’).

Pas këtyre dy golave nga BVB shënoi Milani me anë të Carlos Baccan në minutën e 24. /Telegrafi/