LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madrid të shokuar nga vdekja e talentit të tyre Minchola

Atletico Madrid të shokuar nga vdekja e talentit të tyre Minchola

Futbolli spanjoll është tronditur nga vdekja e talentit të Atletico Madrid, Christian Minchola.

Reklama

Futbollisti i talentuar spanjoll ka ndërruar jetë në moshën 14-vjeçare duke tronditur klubin që kishte shpresa të mëdha në të.

Arsyet e vdekjes nuk janë bërë të ditura, por për vdekjen e hershme të talentit Minchola kanë folur edhe presidenti i klubit, Enrique Cerezo, trajneri Diego Simeone si dhe kapiteni Koke.

“Jemi të shokuar nga vdekja e lojtarit tonë të talentuar Christian Minchola dhe ndjejmë keqardhje për humbjen e tij. Atletico Madrid do të jetë pranë familjes dhe miqve të tij në këto momente të vështira”, ka deklaruar presidenti Cerezo.

I shokuar nga humbja e talentit Minchola ka mbetur edhe trajneri i ekipit të parë, Diego Simeone.

“Me gjithë zemrën time iu dërgoj ngushëllime familjes dhe miqve të Christian. Pushoni në paqe”, ka shkruar Simeone.

Edhe më emocionues është parë kapiteni i klubit Koke, që gjithashtu si Christian Minchola ka dalë nga akademia e Atletico Madrid.

“Zemërim dhe dhimbje kur duhet t’i themi lamtumirë Christian Mincholas. Jeta është shumë e padrejtë. Krenar që keni veshur fanellën e Atletico Madridit. Ngushëllime për bashkëlojtarët, familjet dhe miqtë e Christianit. Pushoni në paqe”, ishte reagimi i kapitenit Koke.

Lojtari i lindur më 2 shkurt të vitit 2006. Mincholas ka luajtur në pozitën e sulmuesit dhe ishte bashkuar me akademinë e klubit në verën e vitit 2013. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori