Atalanta shkatërron Valencian në përballjen e parë të Ligës së Kampionëve

Atalanta vs Valencia (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Atalnta ka marrë një fitore bindëse 4-1 ndaj Valencias në kuadër të përballjes së parë në 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve.

Pas vetëm 16 minutash lojë në San Siro, skuadra italiane kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Hans Hateboer me një asistim të Alejandro Gomez.

Para se të përfundonte pjesa e parë, Atalanta e dyfishoi epërsinë me golin e Josip Ilicic (42’), e që u shërbye mjaftë mirë nga Mario Pasalic.

Pjesa e dytë ishte përsëri në duart e vendasve, derisa golin e tretë për ta e realizoi Remo Freuler në minutën e 57-të.

Pak minuta më vonë, Hateboer (63’) shënoi golin e tij të dytë në takim dhe të katërtin për skuadrën e tij.

Valencia arriti të shënonte golin e nderit me anë të Denis Cheryshev në minutën e 66-të, e që ishte e gjitha çfarë arritën të bënin.

Me këtë fitore në Itali, Atalanta ka një përparësi në ndeshjen kthyese që zhvillohet në Mestalla më 10 mars. /Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Man City në telashe të mëdha – Liga Premier jep paralajmërimin lidhur me shkeljen e 115 rregullave

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi