LAJMI I FUNDIT:

Asensio i gatshëm të largohet nga Real Madridi

Asensio i gatshëm të largohet nga Real Madridi

Ylli i  Real Madridit, Marco Asensio është gati të largohet nga klubi muajin e ardhshëm.

Reklama

Reprezentuesi spanjoll i skadon kontrata në Madrid në fund të sezonit 2022/23, me 27-vjeçarin që po tërheq interesim të madh për transferimin nga Liga Premier.

Asensio më parë konfirmoi se nuk është i sigurt për hapin e ardhshëm në karrierën e tij, me raportimet nga Caught Offside që bëjnë të ditur se ai pritet shumë shpejtë të jap përgjigje.

Zbulohen detajet e kontratës që Real Madridi po ia ofron Asensios
Lexo po ashtu Zbulohen detajet e kontratës që Real Madridi po ia ofron Asensios

Megjithatë, situata ka evoluar ditët e fundit, pasi ai kërkon të punojë drejt një zgjidhjeje në Estadio Santiago Bernabeu.

Raportimet nga korrespondenti i The Athletic në Real Madrid, Mario Cortegana, pretendojnë se Asensio tani ka marrë vendimin për të përfunduar aventurën e tij në Madrid.

Marco Asensio drejt Ligës Premier si lojtar i lirë?
Lexo po ashtu Marco Asensio drejt Ligës Premier si lojtar i lirë?

Fokusi kryesor për anësorin mallorcan është një rol në ekipin e parë diku tjetër me Arsenalin dhe Aston Villan që udhëheqin garën për nënshkrimin e tij.

Nëse Asensio përfundon një largim veror, ai do të largohet nga klubi me tre tituj të La Ligës dhe tre tituj të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

La Liga
Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori