LAJMI I FUNDIT:

Arsenali rikthehet në Ligën e Kampionëve me fitore – Mposht PSV-në me rezultat të thellë

Arsenali rikthehet në Ligën e Kampionëve me fitore – Mposht PSV-në me rezultat të thellë

Arsenal e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën e tyre në Ligën e Kampionëve, teksa kanë mposhtur ekipin holandez, PSV Eindhoven me rezultat të thellë 4-0.

Vendasit kaluan në avantazh që në minutat e parë të ndeshjes  më saktësisht në minutën e tetë, nëpërmjet Bukayo Saka, i cili u gjend në vendin e duhur në kohën e duhur për t’ia dhuruar ekipit të tij epërsinë prej 1-0.

Ata nuk u ndalën pas këtij goli të shënuar dhe e gjetën rrugën e rrjetës përsëri kësaj radhe me Leandro Trossard, i cili me një goditje të fuqishmë në cepin e djathtë të portës kundërshtare arrin të shënojë për 2-0.

Pak çaste pa përfunduar pjesa e parë, Gunners arrijnë të shënojnë për 3-0, kësaj radhe me brazilianin Gabriel Jesus, i cili shfrytëzon një asistim të bukur nga belgu Trossard.

Me këtë rezultat (3-0) përfundon edhe pjesa e parë e takimit.

Në pjesën e dytë, mysafirët ishin pothuajse të dorëzuar për shkak të rezultatit të lartë dhe Arsenali e pati kontrollin total të ndeshjes.

Fillimisht, Jesus pati një rast të artë shënimi në minutën e 62-të, por goditja e tij përfundon afër shtyllës së majtë të kundërshtarëve.

'Agjenti Jesus', sulmuesi i Arsenalit zbulon se si i kishte ndihmuar londinezëve të nënshkruajnë me Zinchenkon
Lexo po ashtu 'Agjenti Jesus', sulmuesi i Arsenalit zbulon se si i kishte ndihmuar londinezëve të nënshkruajnë me Zinchenkon

Golin e katërt dhe të fundit në këtë ndeshje, e shënoi kapiteni Martin Odegaard në minutën e 70-të të takimit, duke vulosur fitoren 4-0.

Deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit,të dyja ekipet patën rastet e tyre për shënim por rezultati mbeti i paprekur dhe kështu Arsenal mori fitoren e parë pas më shumë se gjashtë vitesh mungesë në këtë garë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Aguero po i kthehet futbollit - mori licencën e kardiologut dhe iu bashkua ish-skuadrës

Ndërkombëtare
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Tre gjigantët e Ligës Premier e duan Simone Inzaghin

Ndërkombëtare
Zidane tregon emrat e dy trajnerëve prej të cilëve ka mësuar shumë

Zidane tregon emrat e dy trajnerëve prej të cilëve ka mësuar shumë

La Liga
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori