Arsenali ka vazhduar tutje në Ligën e Evropës duke eliminuar skuadrën suedeze Ostersunds.

Skuadra angleze ka pësuar humbje në ndeshjen kthyese 1-2 nga klubi simpatik suedez.

Por fitorja në ndeshjen e parë 3-0 ka bërë që ‘Topçinjtë’ të kalojnë tutje në Ligën e Evropës.

Mbrojtësi spanjoll, Hector Bellerin kishte notën më të lartë te Arsenali (7.4).

(Foto: Getty Images)

Paraqitje të mirë kishin edhe Dany Welbeck (7.0) dhe mbrojtësi Holding (7.0).

Ndërkohë Granit Xhaka është inkuadruar në lojë në pjesën e dytë dhe kishte paraqitje mjaftë të mirë (6.9).

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte sulmuesi mysafir Ghoddos (8.6) që asistoi në këtë takim.

Me notë të lartë u Sema (8.0) dhe Keita (7.1) tek mysafirët.

E nota më e ulët në këtë takim shkoi për mbrojtësin mysafir Mukibbi (5.6). /Telegrafi/