LAJMI I FUNDIT:

Arrihet marrëveshja në parim mes Tottenhamit dhe Wolves për Traoren

Arrihet marrëveshja në parim mes Tottenhamit dhe Wolves për Traoren

Tottenham Hotspur po e mbyllë transferimin e Adama Traores nga Wolverhampton Wanderers.

Reklama

Ka disa javë që dy skuadrat janë në bisedime me anësorin dhe duket se marrëveshja po finalizohet.

Sipas asaj që raporton Foot365, Spurs do të paguajnë 24 milionë euro për kartonin e tij.

Antonio Conte kërkon që lojtari të jetë në radhët e tij sa më shpejtë që të jetë e mundur, në mënyrë që të ketë sa më shumë lojtarë në dispozicion për ndeshjet e mbetura të këtij sezoni.

Për shkak të COVID-19, disa ndeshje të Spurs janë shtyrë, andaj ata i pret një orar tejet i ngjeshur.

Kështu, me kalimin e Traores te Tottenhami, Conte do të kishte më shumë opsione në sulm dhe do të mbështetej në një lojtar që ka shpejtësi dhe fizik. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori