Një shtetas i huaj është arrestuar nga Policia e Kosovës , pasi që gjatë verifikimit të tij ka rezultuar se pasaporta e prezantuar nga ai ishte e vëllait të tij dhe i njëjti ishte në kërkim nga INTERPOL-i në shtetin e tij.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur ditën e djeshme në Pejë. /Telegrafi/