LAJMI I FUNDIT:

Arrestohen dy vëllezër kosovarë në Shqipëri, shitën BMW X6 dhe e lajmëruan të vjedhur

Arrestohen dy vëllezër kosovarë në Shqipëri, shitën BMW X6 dhe e lajmëruan të vjedhur

Policia e Shqipërisë njoftoi të shtunën se ka arrestuar dy vëllezër kosovarë me banim në Finlandë, pasi kanë shitur automjetin e tyre në Kamzë dhe kishin raportuar rrejshëm për vjedhjen e saj, me qëllim përfitimin e siguracionit.

Në njoftimin për media gjithashtu bëhet e ditur se janë proceduar penalisht edhe dy të tjerë, banues në Kavajë.


“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë në çdo formë të saj, pas kallëzimit të marrë nga dy shtetas, për vjedhjen e automjetit të tyre, menjëherë kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Insurance”.

Si rezultat i tij u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve S. G., 27 vjeç, dhe B. G., 21 vjeç, të dy banues në Finlandë. Gjithashtu u proceduan penalisht shtetasit V. K., 49 vjeç, dhe I. K., 24 vjeç, të dy banues në Kavajë”, thuhet në komunikatë.

Dy vëllezërit (S. G., dhe B. G.) kanë bërë kallëzim  të rremë për vjedhjen e automjetit të tyre BMË X6, të cilin e kanë shitur te shtetasit V. K., dhe I. K., me qëllim përfitimin e siguracionit të automjetit.

Në cilësinë e provës materiale bëhet e ditur se u sekuestruan 6 mijë e 800 euro dhe pjesët e automjetit që janë gjetur në një pikë shitjesh automjetesh, në Kavajë.

“Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, përfundon njoftimi. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

Siguri
Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Musliu: Kryqëzimi i fuqive në Mal të Zi - ndryshimi i kursit dhe arrestimi i Gjukanoviqit

Politikë
U paralajmërua hapja e urës mbi Ibër, BE tregon procedurat

U paralajmërua hapja e urës mbi Ibër, BE tregon procedurat

Lajme
Analistët: Përplasja mes Kurtit dhe Osmanit dëmton politikën e jashtme të Kosovës

Analistët: Përplasja mes Kurtit dhe Osmanit dëmton politikën e jashtme të Kosovës

Politikë
Situata e tensionuar në Shkabaj, shoqërohet në Polici një person

Situata e tensionuar në Shkabaj, shoqërohet në Polici një person

Prishtina
Shkarkohet nënkryetarja e Zveçanit, Natasha Tomaniq

Shkarkohet nënkryetarja e Zveçanit, Natasha Tomaniq

Komunat
Kalo në kategori