LAJMI I FUNDIT:

Arjen Robben zgjedh formacionin më të mirë që ka luajtur, lë jashtë Lewandowskin për sulmuesin holandez (Foto)

Arjen Robben zgjedh formacionin më të mirë që ka luajtur, lë jashtë Lewandowskin për sulmuesin holandez (Foto)

Anësori holandez Arjen Rooben ka zgjedhur formacionin më të mirë me lojtarët që ka luajtur.

Reklama

Në portë ai e ka zgjedhur portierin e tanishëm që e ka te Bayern Munich, Manuel  Neunerin.

Në mbrojtje ka vend për ish bashkëlojtariët e tij te Chelsea dhe Ral Madridi, si Terry e Ramos. Krahët u janë besuar Alabas dhe Lahmit.

Dortmund – Bayern, formacioni i kombinuar i klasikes gjermane (Foto)
Lexo po ashtu Dortmund – Bayern, formacioni i kombinuar i klasikes gjermane (Foto)

Në mesfushë për Robbenin vend mund të bëjnë Van Bommel, Muller, Lampard, Sneijder dhe Ribery.

Në sulm nuk ka vend për Roberto Lewandowskin, pasi për holandezi Van Nistelroy është më i miri. /Telegrafi/

Manuel Neuer

neuer-mund-t-euml-largohem-nga-bayerni_hd.jpg

Philipp Lahm 

lahm-11

Sergio Ramos

Sergio+Ramos+UD+Las+Palmas+v+Real+Madrid+CF+Cyum28qflAix

John Terry

terry

David Alaba

alabaa

Mark Van Bommel

van-bommel

Frank Lampard

lampard

Wesley Sneijder

cid200185_robben_sneijdervi01_1180

Thomas Muller

muller

Franck Riber

ribery-jam-m-euml-mir-euml_hd.jpg

Rud Van Nistelrooy

3. Rud Van Nistelrooy

Formacioni

robbwen-2