LAJMI I FUNDIT:

Ardon Jashari ka refuzuar të luajë për Zvicrën U21

Ardon Jashari ka refuzuar të luajë për Zvicrën U21

Përzgjedhësi i Zvicrës U21, Sascha Tauch, ka shpallur listën, ku emri i Ardon Jasharit mungon.  

Jashari mungon për shkak se kapiteni i FC Luzern nuk ka pranuar të bashkohet me të rinjtë.

Siç shkruan Blick, Jashari dhe rrethi i tij e kanë njoftuar Federatën e Futbollit të Zvicrës se ai nuk është i disponueshëm për U21.


“Ardon Jashari na ka komunikuar se aktualisht nuk dëshiron të luajë për U-21. Ne e kemi marrë parasysh vendimin”, thuhet në njoftimin e federatës zvicerane.

21-vjeçari ka 7 paraqitje me U21 të Zvicrës, ndërsa ka luajtur edhe Evropianin e këtij viti.

Ardon Jashari përfundon në listën e dëshirave të klubit të njohur të La Ligas
Lexo po ashtu Ardon Jashari përfundon në listën e dëshirave të klubit të njohur të La Ligas

Me ekipin A të Zvicrës, Jashari ka dy ndeshje të luajtura por këtë vit nuk është ftuar fare nga selektori Murat Yakin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

La Liga
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Kalo në kategori