LAJMI I FUNDIT:

Arb Manaj nuk ndalet me gola në Turqi, shënoi në fitoren e Ankara Keciorengucu

Arb Manaj nuk ndalet me gola në Turqi, shënoi në fitoren e Ankara Keciorengucu

Arb Manaj nuk di të ndalet në Turqi, pasi shënoi dopietë me Ankara Keciorengucu një javë më parë, talenti kosovar ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës.

Reklama

Manaj i ka dhënë avantazhin skuadrës së tij ndaj Adana Demirspor në minutën e 26’, me një super gol dhe njëherit me këtë gol ka përfunduar edhe e gjithë ndeshja, duke i dërguar kështu kryeqytetasit në pozitën e parë të renditjes tabelare në Ligën e Parë, raporton Gazetasheshi.com.

Pas një pasimi të marrë, sulmuesi bën një lëvizje shumë të bukur, duke e ngritur topin mbi kokën e dy kundërshtarëve dhe pasi i nxjerr ata jashtë loje, gjuan fort me të majtën dhe topi ndalet në fundin e rrjetës.

Manaj vazhdon të shkëlqejë në Turqi, teksa në 6 ndeshje të zhvilluara, ka shënuar 6 gola dhe ka dhënë 2 asiste.

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori