LAJMI I FUNDIT:

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

PSG e ka eliminuar Barcelonën nga Liga e Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 6-4.

Golat në ndeshjen e dytë për parisienët i shënuan Kylian Mbappe me dy, Vitinha dhe Ousmane Dembele, ndërsa për katalunasit realizoi Raphinha.


PSG ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.13, ndërsa Barcelona u vlerësua me 6.57.

Pesë gola dhe dy kartonë të kuq - PSG eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve
Lexo po ashtu Pesë gola dhe dy kartonë të kuq - PSG eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

Mbappe ishte lojtari i ndeshjes me dy golat që realizoi, duke marrë notën 8.5.

Në anën tjetër, dështimi i këtij dueli doli të ishte Ronald Araujo, që u ndëshkua me karton të kuq dhe mori vlerësimin 5.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Premier League
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Premier League
Kalo në kategori