LAJMI I FUNDIT:

Anthony-Towns realizon 25 pikë dhe 23 kërcime për Minnesotan, por fitorja i takoi Bostonit (Video)

Anthony-Towns realizon 25 pikë dhe 23 kërcime për Minnesotan, por fitorja i takoi Bostonit (Video)
Reklama

Në orët e para të ditës së sotme janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë basketbollit në botë në NBA.

Boston Celtics po vazhdon të shkëlqejë në këtë sezon duke mos njohur kundërshtar, e cila gjë e bën të kryesojë në Konferencën Lindore.


Vetëm në çerekun e parë basketbollistët e Minnesota Timberwolwes ishin të barabartë pasi që në tri të tjerat, Boston ishte më superiore dhe me ç’rast triumfuan me shtatë pikë diferencë, 91-84.

Marcus Smart ishte realizatori më i mirë te Celtics me 18 pikë ndërsa dy më pak i shënoi Kyrie Irving.

Aron Baynes arriti të bënte ‘double-double’ në saje të 11 pikëve dhe dhjetë kërcimeve.

Në anën tjetër më i miri te Wolwes ishte Karl Anthony-Towns, i cili arriti të bëjë një “double-double” fantastik prej 25 pikëve dhe 23 kërcimesh, por që nuk ishin të mjaftueshme për të shmangur humbjen e radhës.

Pas kësaj, Boston ka bilanc prej 32 fitoreve dhe dhjetë humbjeve ndërsa Minnesota ka 24 triumfe dhe 16 humbje. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Philadelphia – Detroit 114:78

Miami – New York 107:103 

Milwaukee – Toronto 110:129

Dallas – Chicago 124:127

San Antonio – Phoenix 103:89

Denver – Utah 99:91

Memphis – Washington 100:102

Portland – Atlanta 110:89

LA Lakers – Charlotte 94:108

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori