LAJMI I FUNDIT:

Kosova U21 pëson me pesë gola ndaj Anglisë U21

Kosova U21 pëson me pesë gola ndaj Anglisë U21

Kosova U21 ka luajtur në “Fadil Vokrri” ndaj Anglisë U21 për kualifikimet për Kampionatin Evropa, duke pësuar humbje me rezultat 5-0.

Anglezët siç ishte pritur ishin më të mirë nga fillimi deri në fund, duke e dominuar ndeshjen.


Fillimisht ishte Kean Potter që shënoi për t`i dhuruar epërsinë Anglisë në minutën e 2-të.

Më pas epërsinë e thelloi ylli i Evertonit, Anthony Gordon në minutën e 13.

As pjesa e dytë nuk i këndelli të besuarit e Albert Bunjakit që pësuan edhe tri herë të tjera.

Cameron Archer shënoi dy herë (52’, 72’), ndërsa një autogol i Ilir Krasniqi në minutën e 85-të mbylli ndeshje dhe i dha fitoren “Tre Luanëve”.

Anglia U21 me 25 pikë është e para në Grupin G. Kombëtarja angleze veç e kishte siguruar edhe më herë kualifikimin për në Evropianin e vitit të ardhshëm.

Kosova U21 renditet e katërta me 11 pikë. Kjo ndeshje edhe për “Dardanët” ishte e parafundit në kuadër të këtyre kualifikimeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën "Minatori" - theren dy persona

Sport
Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Premier League
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori