0Shares

Gareth Southgate e ka publikuar listën për Kampionatin Botëror 2018, ku nuk mungojnë emrat e lojtarëve të rinj.  

Aty ka mbetur jashtë Joe Hart, ndërsa në portë është Jordan Pickford, Jack Butland dhe Nick Pope.

Të tre kanë ruajtur portën e Anglisë vetëm nëntë herë.

Gareth Southgate. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Është ftuar edhe Trent Alexander-Arnold, i cili ka shkëlqyer me Liverpoolin dhe luan në finale të Ligë së Kampionëve.

Ruben Loftus-Cheek po ashtu është ftuar, pasi pëlqehet shumë nga trajneri që nga koha kur e stërviste te Anglua U-21.

Gary Cahill do t’i prijë mbrojtjes,  ndërsa është edhe Danny Rose. /Telegrafi/  


Portierë: Jordan Pickford (Everton), Jack Butland (Stoke), Nick Pope (Burnley)

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Kyle Walker (Man City), Kieran Trippier, Danny Rose (Tottenham), Harry Maguire (Leicester), Phil Jones (Man Utd), John Stones (Man City), Gary Cahill (Chelsea)

Mesfushorë: Jordan Henderson, (Liverpool), Eric Dier, Dele Alli (Tottenham), Jesse Lingard, Ashley Young (Man Utd), Fabian Delph (Man City), Ruben Loftus-Cheek (Chelsea),

Sulmues: Raheem Sterling (Man City), Jamie Vardy (Leicester), Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Man Utd), Danny Welbeck (Arsenal).


Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)