Ndihmat nga personazhet e famshme publike për Shqipërinë pas tërmetit të 26 nëntorit, siç duket nuk kanë të ndalur.

Këtë herë, modelja shqiptare e cila jeton dhe vepron prej vitesh në Amerikë, Angela Martini, bëri të ditur në rrjetet sociale shumën që e ka dhuruar për shqiptarët në Shqipëri.

Me anë të një postimi të ndarë me ndjekësit në Instagram, ajo tregon se dhuroi plot 30 mijë euro dhe iu ka bërë thirrje të gjithë njerëzve për të vazhduar me ndihmat.

View this post on Instagram

Tragjeditë qënkan më të dhimbshme kur flasin gjuhën tënde…dhe e vetmja gjë për të cilën lutem këto ditë është Dashuri, Shpresë dhe Dritë për vendin tim. 🙏 Ndoshta shumë gjëra koha do të na ndihmojë t’i harrojmë, por e sigurt që nuk do të harrojmë këtë forcë dhe solidaritet që kemi treguar ne si komb dhe të gjithë miqtë tanë për ne në këto ditë dhimbje.💪🤝😇 Prandaj nëse nuk e ke bërë ende, solidarizohu dhe ti – ndihmo dike të mos jetë vetëm, duke dhuruar në platformën https://e-albania.al/donate/ #Dashuri, #Shprese, #Dritë ❤ Përfundimisht nuk po e postoj këtë kontribut për asnjë nga arsyet që po hamendësoni, nuk do ta bëja kurrë diçka të tillë për publicitet. Po e postoj për të dhënë një shembull dhe për të ftuar të tjerë të veprojnë si unë. Bashkë jemi më të fortë 💪🏻🇦🇱 Apparently tragedies are more painful when they speak your language…and all I can pray these days for is Love, Hope and Light for my country, Albania. 🙏 Maybe time will heal us and help to forget many things, but what is for sure that we will never forget is this strength and this solidarity that we as a nation and also our international friends have shown during these painful days. 💪🤝😇 That is why, if you haven’t done it yet, please show solidarity – help someone to never be alone, by donating at the platform https://e-albania.al/donate/ #Love, “Hope, #Light ❤. Definitely I am not posting this to show-off in any way, I would never do that, but to give an example, so others should do the same! Together we are stronger!! 💪🏻❤️

A post shared by Angela Martini 🌙 (@angela_martini) on Dec 2, 2019 at 9:10am PST

“Tragjeditë qënkan më të dhimbshme kur flasin gjuhën tënde…dhe e vetmja gjë për të cilën lutem këto ditë është Dashuri, Shpresë dhe Dritë për vendin tim. Ndoshta shumë gjëra koha do të na ndihmojë t’i harrojmë, por e sigurt që nuk do të harrojmë këtë forcë dhe solidaritet që kemi treguar ne si komb dhe të gjithë miqtë tanë për ne në këto ditë dhimbje”.

Të gjitha lajmet nga Angela Martini Të gjitha lajmet nga Angela Martini

“Prandaj nëse nuk e ke bërë ende, solidarizohu dhe ti – ndihmo dike të mos jetë vetëm, duke dhuruar në platformën https://e-albania.al/donate/”, ka shkruar Angela mes të tjerash në shkrimin e saj.

View this post on Instagram

https://e-albania.al/donate/

A post shared by Angela Martini 🌙 (@angela_martini) on Nov 28, 2019 at 12:03pm PST

Për t’iu dalë në ndihmë të prekurve nga tërmetet e fundit erdhi edhe ylli i njohur shqiptar, Bebe Rexha, e cila vendosi t’iu rindërtojë shtëpitë dy familjeve, Musa dhe Bushi.

E njëjta do qëndrojë vetëm këtë natë në Shqipëri dhe sot gjatë gjithë ditës vizitoi fshatrat e varfra në shtetin amë. /Telegrafi/