LAJMI I FUNDIT:

Anel Rashkaj mbetet lojtar i lirë, ndahet me AFC Eskilstuna

Anel Rashkaj mbetet lojtar i lirë, ndahet me AFC Eskilstuna

Futbollisti i Përfaqësuese së Kosovës, Anel Rashkaj është ndarë me klubin e Eskilastunas.

Mesfushori tashmë përmes llogarisë së tij në rrjete sociale e ka falënderuar ish- skuadrën e elitës suedeze, Eskilastuna për bashkëpunimin.

“Falënderoj AFC Eskilstuna për bashkëpunimin dhe ju uroj suksese në të ardhmen”, ka shkruar 29 vjeçari.

Rashkaj që është pjesë e Kosovës që nga viti 2010, do të vihet në kërkim të një klubit të ri, pasi edhe kampionati në Suedia ka mbaruar.

AFC Eskilstuna e ka mbyllur në vendin e fundit kampionatin.

AI në vitin e fundit është grumbulluar rregullisht nga përzgjedhësi Bernard Challandes, ku ka luajtur në disa ndeshje./Telegrafi/