LAJMI I FUNDIT:

Andi Zeqiri shënon gol ndaj Fiorentinës – vlerësohet për ndeshje të mirë

Andi Zeqiri shënon gol ndaj Fiorentinës – vlerësohet për ndeshje të mirë

Andi Zeqiri ka vazhduar me formë të mirë te Genku ku ka shënuar gol ndaj Fiorentinës në Ligën e Konferencës në ndeshjen që u mbyll baras 2-2.

Luca Ranieri kaloi skuadrën italiane në epërsi që në minutën e shtatë, por vetëm pas pesë minutash Andi Zeqiri shënoi për 1-1.


Deri në fund u shënuan edhe dy gola për secilën skuadër nga një.

Andi Zeqiri luajti deri në minutën e 72-të për Genkun në këtë ndeshje, ndërsa u vlerësua me notën 70 nga SofaScore.

Ai kisthe dy gjuajtje në portë, një rast të krijuar dhe fitoi katër duele.

Zeqiri edhe në fundjavë debutoi me gol në elitën e Belgjikës./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përfaqësueset
“Ndihesha si një idiot” – Messi zbulon festimin për të cilin është penduar që e ka bërë

“Ndihesha si një idiot” – Messi zbulon festimin për të cilin është penduar që e ka bërë

Ndërkombëtare
Mac Allister zbulon arsyen e përplasjes së Nunez me Guardiolan

Mac Allister zbulon arsyen e përplasjes së Nunez me Guardiolan

Premier League
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori