Paris Saint Germain fitoi në Ligue 1 ndaj Amiens me rezultat 0-3.

Golat për PSG i shënuan Edinson Cavani (57′), Kylian Mbappe (70′) dhe Marquinhos (79′).

Lojtari me notën me të lartë u vlerësua Julian Draxler, i cili përveç asistimit, arriti të bëjë një paraqitje fantastike.

Me notë të lartë përveç tre golashënuesve tjerë u vlerësuan edhe Dani Alves, Juan Bernat dhe Marco Verratti.

Ndërsa ai që dëshproi paska nga mysafirët në këtë ndeshje ishte argjentinasi, Angel di Maria.

Te vendasit më i miri ishte portieri Regis Gurtner, por edhe sulmuesi Cheick Timite, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Amiens:

PSG:

/Telegrafi/