Shtëpia filmike Mediapro ka bërë të ditur se filmbërësi i njohur amerikan, Woody Allen, gjatë kësaj vere do ta xhirojë një projekt të ri në Spanjë.

Christoph Waltz dhe Gina Gershon do të jenë protagonistët kryesorë në komedinë romantike të regjisorit të mirënjohur.

Të gjitha lajmet nga Woody Allen Të gjitha lajmet nga Woody Allen

Mediapro edhe në të kaluarën ka realizuar filma të Allen, si “Midnight in Paris”, “Vicky Cristina Barcelona” e “You Will Meet a Tall Dark Stranger”.

“Filmi i ri i Ëoody Allenit ka skenar inteligjent dhe ekip kulmor të aktorëve ndërkombëtarë”, thuhet në njoftimin e studios.

Ky do të jetë filmi i parë i regjisorit që nga akuzat se para 25 vitesh e ka keqtrajtuar seksualisht vajzën e tij, Dylan Farrow, e cila ishte përfshirë në fushatën ‘#MeToo’ në vitin 2017. /Telegrafi/

Reklama
Reklama