Aliti me autogol prish festën e Hadergjonajt që kishte realizuar minuta më herët

Florent Hadergjonaj dhe Fidan Aliti kanë luajtur 90 minuta në sfidën spektakolare mes Alanyaspor dhe Adana Demirspor që përfundoi me barazim 3-3.

Dy futbollistët kosovarë ishin protagonist në këtë takim, me Hadergjonajn që shënoi gol dhe Aliti që në fund realizoi autogol.

Ishte minuta e 77-të e ndeshjes, kur Novias i vendasve humbi penalltinë dhe topi shkoi te Florent Hadergjonaj që realizoi golin e tij të parë me fanellën e Alanyaspor.

Megjithatë festa e Hadergjonajt u prish nga bashkëkombësi i tij, Fidan Aliti.

Një goditje e fuqishme nga mysafirët bëri që Aliti padashje të realizonte në portën e tij për barazim 3-3.

Të dy mbrojtësit dardan janë lojtarë shumë të rëndësishëm për Alanyasporin dhe titullar të padiskutueshëm. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe