LAJMI I FUNDIT:

Alioski: Kjo Maqedoni beson në të pabesueshmen, ëndërron dhe jeton të pamundurën!

Alioski: Kjo Maqedoni beson në të pabesueshmen, ëndërron dhe jeton të pamundurën!

Maqedonia e Veriut bëri sensacion të vërtetë në Palermo, duke fituar ndaj Italisë (0-1 dhe duke vazhduar ëndrrën për një vend në Kampionatin Botëror.

Reklama

Maqedonasit do të përballen me Portugalinë në finalen e play-offit për një biletë në Kampionatin Botëror.

Anësori shqiptar Ezgian Alioski pas ndeshjes ka thënë se asgjë nuk është e pamundur për këtë skuadër.

“Me këtë ekip mund të besojmë në të pabesueshmen, të ëndërrojmë dhe të jetojmë të pamundurën”, ka thënë Alioski.

Mbrojtësi zhvilloi një ndeshje të shkëlqyer ndaj Italisë dhe arriti të përballonte mirë sulmuesit e Italisë, ndërsa bëri dhe një ndërhyrje të mrekullueshme ndaj Domenico Berardi, duke e mbrojtur portën e Stole Dimitrievskit, i cili e përqafoi shqiptarin pas kësaj lëvizje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori