Pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Katarit ka përfunduar me rezultat 1-2.

Golat për Kombëtaren e Shqipërisë u shënuan nga Arlind Ajeti dhe Ermir Lenjani.

Por, në 45 minutat e parë vlen të përmendet edhe driblimi i bukur i Naser Alijit, i cili në fund u ndëshkua me të verdhë për shkak të simulimit.

Vlen të theksohet se kjo është një miqësore e cila shërben si një përgatitje për Euro 2016. /Telegrafi/

LIVE: Shqipëri – Katar

Naser Aliji si Ronaldinho Gaúcho, por e përfundon me simulim.

Posted by Telegrafi Sport on Sonntag, 29. Mai 2016