Sulmuesi me prejardhje shqiptare, Albian Ajeti ka shënuar gol në fitoren e Baselit ndaj Zurichut në pasditen e së dielës.

Baseli ka arritur të fitojë me rezultat 2-0 ndeshjen ndaj Zurichut, e vlefshme për javën e 17-të të Superligës së Zvicrës.

Në këtë takim, shenj ka lënë edhe sulmuesi me prejardhje shqiptare, Albian Ajeti, i cili ka gjetur rrugën e rrjetës.

Të gjitha lajmet rreth Albian Ajetit Të gjitha lajmet rreth Albian Ajetit

Ajeti ka shënuar golin e parë të ndeshjes, pasi në minutën e 19-të kaloi Baselin në epërsi 1-0 pas bashkëveprimit të mirë me Ricky van Wolfswinkel.

Ky ishte goli i tetë këtë sezon për reprezentuesin zviceran, teksa ka bërë edhe pesë asistime për bashkëlojtarët.

Ndërsa, Baseli me këtë fitore ngjitet në pozitën e dytë me 27 pikë të mbledhura.

Për Zurichun në këtë humbje luajtën edhe tre futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës: Hekuran Kryeziu, Benjamin Kololli dhe Mirlind Kryeziu. /Telegrafi/