Vanessa Hudgens ka pohuar se ka hasur në fantazma dhe ka përjetuar ‘shumë’ gjëra drithëruese në jetën e saj që e kanë bërë atë të arrijë në përfundim se ka një ‘dhuratë’ të mbinatyrshme.

Aktorja, e cila njihet më së shumti për rolin në serinë e filmave “High School Musical”, tha në një intervistë të re se tani i rikthen ato ngjarje ‘të frikshme’ në diçka pozitive.

Ajo tha për “The Kelly Clarkson Show”: “Më kujtohet që u bëra gati për shkollë kur isha tetë vjeçe, dhe ishte si – ju i njihni ato rosat që janë si rosa që i tërhiqni? A është një lodër? Ishte një nga ata në tavolinën e dhomës së ngrënies dhe unë fillova të ecja dhe sapo filloi të shkonte përkrah meje”.

“Unë e mbylla atë për një kohë sepse është e frikshme”, vazhdoi Hudgens. “E panjohura është e frikshme. Por kohët e fundit kam thënë: “Jo, kjo është një dhuratë dhe diçka që unë kam aftësinë ta bëj, kështu që do të mbështetem në të”.

Ylli, i njohur edhe për paraqitjen së fundmi në “Tick, Tick… Boom” foli gjithashtu për “kutinë e saj shpirtërore” që e ndihmon atë “të skanojë frekuencat e radios shumë shpejt”.

Të gjitha lajmet nga Vanessa Hudgens Të gjitha lajmet nga Vanessa Hudgens

“Ka diçka në lidhje me elektricitetin që krijon i lejon shpirtrat të flasin përmes tij”, tha ajo.

Nuk është hera e parë që Hudgens ka folur për përvojat e dukshme të mbinatyrshme.

Vanessa Hudgens (Foto: YouTube)

Në vitin 2011, ajo i tha People se ishte vizituar nga një fantazmë gjatë xhirimeve të “Journey 2: The Mysterious Island” në Karolinën e Veriut, Amerikë.

“North Wilmington është një nga vendet më të vjetra, më të përhumbura në Amerikën e Veriut”, tha ajo.

Vanessa Hudgens (Foto: YouTube)

“Ishe rrethuar nga një fantazmë për 10 minuta, dhe më pas u bë shumë e frikshme, dhe unë sapo u largova”, tha ajo. “Ndjehem sikur fantazma mund të ketë humbur një bashkëshort në luftë dhe ajo po pret që burri i saj të kthehet tek ajo”.

“Ishte padyshim një shpirt femëror. Mund ta them”, kujton Hudgens për përvojën tjetër të supozuar. /Telegrafi/

Vanessa Hudgens dhe Kelly (Foto: YouTube)