LAJMI I FUNDIT:

Aktori Tom Sizemore në gjendje kritike pasi pësoi aneurizëm në tru

Aktori Tom Sizemore në gjendje kritike pasi pësoi aneurizëm në tru
Tom Sizemore

Tom Sizemore është duke luftuar për jetën pasi pësoi aneurizëm në tru.

Aktori i “Saving Private Ryan”, 61-vjeç, është ‘i shtruar në kujdes intensiv’, tha menaxheri i tij, Charles Lago, për Page Six të dielën.

“Ai është aktualisht në gjendje kritike”, tha Lago. “Familja e tij është në dijeni dhe pret për përditësime mjekësore”.

Tom Sizemore (Foto: Film Magic)

Sipas TMZ, i cili ishte i pari që raportoi lajmin, ylli i “Black Hawk Down” ishte në shtëpinë e tij në Los Angeles kur pësoi një aneurizëm në tru dhe ra pa ndjenja në tru.

Gazeta raporton se dikush gjeti Sizemore dhe telefonoi 911.

Të gjitha lajmet nga Tom Sizemore
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Tom Sizemore

Edhe pse mjekët u përgjigjën shpejt, ai u dërgua në një spital lokal, ku u tha se ishte në gjendje kritike.

Tom Sizemore (Foto: CNN)

Aktori ndërkaq ka luftuar publikisht me abuzimin me drogën dhe ka pasur disa përplasje me ligjin gjatë viteve.

Sizemore u arrestua disa herë në vitet 2000 për një sërë dënimesh për dhunë në familje dhe drogë, për të cilat ai kaloi gjithsej 17 muaj në burg.

Tom Sizemore (Foto: Getty Images)

Një nga dënimet e tij më të larta erdhi në vitin 2003 kur ai u shpall fajtor për abuzim me të dashurën e atëhershme, Heidi Fleiss, pas divorcit nga Maeve Quinlan në 1999.

Sizemore u arrestua më vonë në 2019 dhe 2020 për drejtim mjeti nën ndikimin dhe posedimin e një substance. /Telegrafi/

Tom Sizemore (Foto: Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Magazina
Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Kalo në kategori