Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe mbi 50 tjerë janë lënduar në një aksident zinxhiror në Kinë.

Në aksidentin “masiv” që kanë ndodhur në një autostradë, janë përfshirë mbi 100 vetura, transmeton Telegrafi.

E gjitha ndodhi si rezultat i rrugëve të rrëshqitshme nga bora dhe akulli, pasi në këtë rajon kanë rënë dukshëm temperaturat.

Në mesin e të lënduar 10 persona janë në gjendje kritike, kurse autoritet kanë njoftuar se kanë filluar hetimet për të konstatuar më saktësisht se çfarë në të vërtetë ka ndodhur. /Telegrafi/