LAJMI I FUNDIT:

Akil Gjakova dhe Dardan Cena të pafat, eliminohen nga Kampionati Evropian

Akil Gjakova dhe Dardan Cena të pafat, eliminohen nga Kampionati Evropian

Xhudistët nga Kosova, Akil Gjakova dhe Dardan Cena kanë qenë të pafat në garat e Kampionatit Evropian që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Dita e sotme nuk ka qenë pozitive për xhudistët e Kosovës nga garat e Kampionatit Evropian.

Akil Gjakova është eliminuar nga luftën e dytë, ndërsa Dardan Cena në të parën në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Xhudisti pejan zhvilloi një luftë të fortë me Mark Hristov të Bullgarisë, por u mposht me ‘ëaza-ari’, ndërsa në luftën e parë mposhti sllovenin Martin Hojak.

Në anën tjetër, Cena u mposht në luftën e parë nga xhudisti Manuel Parlati nga Italia.

Vlen të theksohet se Distria Krasniqi fitoi dje (e enjte) të artën në kategorinë deri në 52 kilogramë, ndërsa Loriana Kuka ndeshet nesër (e shtunë). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori