LAJMI I FUNDIT:

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka sugjeruar se mesfushori i Manchester United, Bruno Fernandes, është lojtari ideal të cilin ai do të donte ta kishte në ekipin e tij.

Para derbit të Mançesterit, tekniku spanjoll e cilësoi Brunon si një ‘lojtar të jashtëzakonshëm’ të cilin e admiron shumë.


“Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm, veçanërisht për konsistencën për të luajtur çdo ndeshje të vetme në çdo kompeticion të mundshëm, unë e admiroj shumë këtë”, ka thënë Guardiola.

“Ai ëështë një djalosh i cili kur ka topin, diçka do të ndodhë. Në gjuajtje të lira, në ndërprerje dhe në bashkëpunime me sulmuesit, me Garnachon, Rashford dhe të gjithë sulmuesit që ata kanë”.

“Kështu që, çfarë mund të thëm? Ai është një lojtar shumë, shumë i rëndësishëm”, përfundoi Guardiola.

Tifozët e Manchester United në anën tjetër do të shpresojnë se Fernandes do të dëshmojë kualitetin e tij edhe një herë tjetër në derbin e së dielës.

Fitorja e fundit e “Djajve të Kuq” ndaj Manchester Cityt në “Etihad” daton në mars të vitit 2021, andaj ata do të synojnë patjetër që ta thyejnë këtë rekord të padëshirueshëm./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori