LAJMI I FUNDIT:

Agon Mehmeti e vazhdon karrierën në Angli

Agon Mehmeti e vazhdon karrierën në Angli

Agon Mehmeti do ta vazhdojë karrierën në futbollin anglez, shkruan “BBC”.

Reklama

Sulmuesi kosovar ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me skuadrën nga League One në Angli, Oxfort United.

27 vjeçari, i cili kishte tri thirrje nga Shqipëria, ishte lojtar i lirë pasi ishte ndarë nga klubi turk, Gençlerbirligi.

“E njoh personalisht, ai është një profesionist i vërtetë. Ai është mësuar të luaj në standarde të larta. Ai ka luajtur në Europa League dhe në Ligën e Kampionëve”, ka thënë trajneri i Oxfordit, Pep Clotet, i cili kishte punua me Mehmetin edhe në kohën kur të dy ishin pjesë e Malmos.

Mehmeti, i rritur në Suedi, ku kishte migruar me familjen e tij për shkak të luftës në ish-Jugosllavi, kishte zhvilluar 106 ndeshje me Malmon duke realizuar 25 gola, përcjellë zeri.info.

Ai ka luajtur në Champions kundër ekipeve të mëdha si Real Madrid dhe Juventus.

Mehmeti kishte punuar me trajnerin Clotet në vitin 2010, kur trajneri spanjoll ishte asistent-menaxher dhe është lojtari i tretë i asaj periudhë të Malmos që iu bashkua Oxfordit këtë sezon, pas Ricardinho dhe Ivo Pekalski.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori