Modelja e njohur, Afrona Dika, është bërë e njohur për publikun e gjerë që nga lidhja me këngëtarin Blero Muharremi.

Karriera e saj profesionale më shuma bazohet në botën e modelingut, ku edhe ndan poza të ndryshme me ndjekësit e saj.

Dita e sotme (e hënë) duket se është mjaft speciale për Afronën, pasi feston ditëlindjen e nënës së saj.

“Mami, e shtrenjta ime, gëzuar ditëlindjen. Të uroj edhe 100 vite të tjera të lumtura, të mbushura plot dashuri, fat dhe mbarësi. Çdo kush që të njeh nga afër, i njeh virtytet e tua të larta që ke. Je njeriu më i dashur, më human dhe me zemrën më të madhe që unë njoh”, ka shkruar në përshkrimin e fotografisë.

“Faleminderit për punën tënde të palodhur e përkushtimin e pa masë në punën më të vështirë të qenurit mami. Të dua shumë shoqja ime, motra ime, Mami”, ka shtuar ajo.

View this post on Instagram

My weekend modus💁🏼‍♀️ 📸: @jetonbylykbashi Styling: @anderratelie @anderrateliehair Top: @zebrafashion_official #welovezebra

A post shared by Afrona Dika (@afronadika) on Mar 6, 2020 at 8:57am PST

Ndërkaq, një prej imazheve të ndara ishte realizuar kohë më parë, pasi ishte shkrepur kur Afrona ishte fëmijë, ndërsa në postimin tjetër fotografia ishte shkrepur për martesën e saj.

Afrona që nga fëmijëria ka jetuar në Zvicër ku edhe po qëndron e izoluar për shkak të pandemisë coronavirus. /Telegrafi/