Sot (e premte) në mbarë botën është festuar “Shën Valentini”, e njohur për shqiptarët si dita e të dashuruarve.

Çiftet nga mbarë bota kanë befasuar njëri-tjetrin me dhurata, duke i premtuar njëri-tjetrit dashurinë e përjetshme.

Një festë si kjo mori rëndësi të veçantë edhe për modelen dhe këngëtaren e njohur, Afërdita Dreshaj.

Yllka Kuqi konfirmon shtatzëninë me imazhin më të veçantë me burrin e saj në ditën e të dashuruarve Yllka Kuqi konfirmon shtatzëninë me imazhin më të veçantë me burrin e saj në ditën e të dashuruarve

Kjo e fundit publikoi në rrjetet sociale disa fotografi, ku ndër të tjera i bënte një dedikim të veçantë bashkëshortit të saj, Jakub Kindl.

Foto: Afërdita Dreshaj/InstaStory

“Urime dita e të dashuruarve Shën Valentini i përjetshëm, të dua shumë”, shkroi Dreshaj në InstaStory.

Më pas, ajo publikoi edhe një tjetër fotografi në Instagram, ku shfaqej duke i dhuruar një puthje dashurisë së jetës së saj.

View this post on Instagram

Be my valentine 💛

A post shared by Aferdita Dreshaj Kindl (@aferditadreshaj) on Feb 14, 2020 at 4:51am PST

“Bëhu Shën Valentini im”, ishin fjalët e Afërditës në mbishkrimin e këtij imazhi të veçantë. /Telegrafi/